ХАСКОВО     Най-очакваният от феновете двубой между Топлика и

...

Професионалисти свирят на аматьори в Баните

ХАСКОВО

Най-очакваният от почитателите дуел сред Топлика и Хасково 1957 игран в Минерални бани придизвика сериозен интерес за равнището на аматьорския футбол в неделя. Над 200 фенове се стекоха на стадион “Христо Ботев ”. По-мотивираният отбор на гостите победи закономерно с 4:1 в срещата от 23-тия кръг на Областната футболна група и още веднъж се върна на върха във краткотрайното класиране. Точни за хасковци бяха Петър Колев (44), Емил Ангелов (53). С две попадения в 69-ата и 78-ата минута се отличи и Владимир Зафиров. За домакините прецизен от дузпа в 63-ата минута бе Станимир Симонов. Съдийската бригада бе от Пловдив. Ръководещ мача бе съдията от професионалния футборл Владимир Вълков и асистенти Георги Стамболдзжиев и Янко Чакъров.

В другият игран мач, Стамболово победи с 3:1Асти АБ. Хасковлии откриха още в 7-ата минута посредством Мерджан Фикри. Домакините обрнаха мача с попадения на Емрах Юсуф в 24 и 50-ата, а крайният резултат оформи Ерол Осман в 75-ата минута.

Съставът на Раковски (Ивайловград) не се яви на Ямача. АФК Хасково завоюва служебно и продължава в борбата за първо място в оставащите три кръга до края.

Припомняме, че в събота Любимец предвождан от скъпите упътвания на своя покровител Атанас Сталев записа скъпа домакинска победа с 4:2 над гостуващия Тунджа (Срем). С хеттрик за домакините се отличи бързоногото крило Емил Асенов. Първата част бе изцяло равностойна и приключи 2:2. Александър Желязков откри за Любимец в 4-ата минута, само че в 18-ата Галин Иванов изравни. Емил Асенов още веднъж изведе своите напред в 26-ата минута, само че Диян Вичев още веднъж възвърне статуквото.

През второто полувреме и двата тима можеха да сграбчен успеха. Грешките на гостите обаче бяха повече и Любимец се възползва с нови две попадения на Асенов в 66-ата и 80-ата минута. В Харманли, локалният Хеброс 1921 съкруши с 4:1 гостуващия Свиленград II и измести Извор от четвъртата позиция. В съботното дерби на групата, Извор изпусна дузпа против водача Герганин извор в Горски извор и срещата приключи 0:0.

КЛАСИРАНЕ 23 КРЪГ:

1. Хасково 1957 (Хасково)                 20   15   2   3   59:24   47

2. Герганин извор (Бисер)                  20   14   4   2   55:18   46

3. АФК Хасково (Хасково)                19   13   2   4   44:18   41

4. Хеброс 1921 (Харманли)                20   11   2   7   52:37    35

5. Извор Автомагистрала (Горски извор)              19    9   7   3    36:19    34

6. Топлика (Минерални бани)           18   10   2   6    30:29    32

7. Свиленград 1921 II                          19    9   0  10   34:35    27

8. Стамболово (Стамболово)              20    7   4   9    46:45    25

9. Тунджа (Срем)                                 20    7   2  11   36:56    23

10. Любимец (Любимец)                     19    4   0  15   32:57   12

11. Асти АБ (Хасково)                         20    3   0  17   21:68    9

12. Раковски (Ивайловград)                19    2   1  16   11:47    7

Източник: marica.bg